img

Paylaş

img

Paylaş

img

Paylaş

Balık Burcu Şifalı Taşları

Balık burcu taşları, balık burcunun şifalı taşlar sayesinde aldığı enerji ve faydaları nelerdir? Balık burcu taşı hangisi?

Balık burcu taşları ile tanışarak kötü enerjileri temizleyebilir, iyi enerjileri kendinize çekebilir, sahip olduğunuz iyi özelliklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Balık burcunun doğal taşları arasında yer alanlar güçlü olduğundan etkisini çabuk göstermektedir. Balık burcu sembol olarak ametist taşını kullanır. Ametist taşı kuvars grubunda yer alan en popüler taştır. Ametist taşı ile huzur, mutluluk, enerji ve canlılık sahibi olabilirsiniz. Taşın kullanımı ile birlikte insanın üzerine belirgin bir canlılık gelir. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz özel bir taştır. Görüntüsü ile görenleri hayran bırakır. Negatif enerjiyi kendi bünyesinde toplayan bir taş olduğundan olumsuz enerjiyi hissetmenizi bloke eder. Balık burçlarının kullanabileceği çok sayıda güçlü taşı bulunur. Bu taşlardan faydalanarak balık burçları yaşamlarını istedikleri gibi yönlendirebilirler. Balık burçları ile şifalı taşları arasında kuvvetli bir bağ vardır. Balık burcu kadını da erkeği de bu bağın kuvvetlendirilmesi için taşlar üzerinde çalışabilirler.

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ]

Balık Burcu için Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı özellikle sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Stresi azaltması ve insan ruhunu dinlendirmesi ile bilinir. Son zamanlarda ön plana çıkan bu taş, geçmiş dönemlerde süs eşyası olarak tercih ediliyordu. İri kristal parçalar halinde çıkarıla bu taş, deniz suyu taşı anlamına geliyor. İşlenmiş hali ya da doğal hali tercih edilebilir. Özellikle mücevher yapımında bu taştan sıkça faydalanılmaktadır. Milyonlarca yılda oluşan bu taş, farklı katmanlarını gösteren özel yapısıyla büyüler. Bu taşın belirgin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hafızasının güçlenmesini sağlar.
 • Zorluklara karşı mücadele yeteneğini güçlendirir.
 • İnsanın düşünce yapısının duru ve berrak olmasına yardımcı olur.
 • Cesaret ve özgüvenin artmasını sağlar.
 • Astım ve bronşit hastalıklarının şikayetinin azalmasını sağlar.
 • Sindirim sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Balık Burcu için Safir Taşı

Safir taşı safiye taşlar grubunda yer alan en pahalı taşlardan bir tanesidir. Bu taş Hindistan’dan çıkar. Mavi renklidir. Nadir bulunan bir taştır. Halk arasında bu taşa gök yakut da denir. Süslemeler ve mücevher yapımı için tercih edilir. Genellikle büyük kütleler halinde çıkarılmaktadır. Balık burcu için sayısız faydası olmasıyla bilinir. Burçlar arasında Balık burçlarının taşıyacağı bu taş etkisiyle Parlak bir yüze sahip olmaya yararlıdır. Taşın temizliği için bir iki dakika suyun içinde tutulması yeterli olur. Genellikle mavi renkli olarak bilinse de gri, yeşil gibi farklı renklerde de olabilir. Safir taşı güç taşı olarak da adlandırılmıştır. Toplumlarda güzelliğin ve dişiliğin sembolü olarak kullanılmıştır.

Balık Burcu için Safir Taşı Faydaları Nelerdir?

Safir taşının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Mistik bir gücün yayılmasını sağlar.
 • Yüksek enerji yayar.
 • Çiftler arasında sadakat oluşturmaya yardımcı olur.
 • Manevi dünyaya ışık tutar.
 • İnsan sağlığı için olumlu özellikler sunar.
 • Kalp sağlığını korur.
 • Güçlü bir bağışıklık sistemi için gereklidir.
 • Sakinleştirici etkisi vardır.
 • Öfke kontrolünü sağlar.
 • Kişilerin üzerindeki negatif enerjinin atılmasını sağlar.
 • Depresyon belirtilerini en aza indirir.

Balık Burcu için Kan Taşı

Kan taşı doğal taşlar grubunda yer alır. Kökeni çok uzun zaman önceye dayanır. Kan temizliği için kullanılır. Bilimsel olarak pek çok faydası vardır. Balık burcu için son derece faydalı olan bu taş, görünüşü ile hematit taşını andırmaktadır. Kan taşı ile bileklik, tespih ve kolyeler yapılır. Kan taşının çok sayıda çakması bulunur. Gerçek taş olduğunu anlamak için taşa yakından bakmak yeterli olur. İçinde yer alan demir oksit minerali nedeniyle taş içinde kırmızı lekeler bulunur. Taş adını bu lekelerin kana benzemesinden almaktadır. Taş bedendeki kötü enerjilerin temizlenmesi için kullanılır. Balık burcu özellikleri için taşların etkisi ve önemi büyüktür bu nedenle balık burcu taşlarının faydasından yararlanmaları balık burçları için büyük fayda sağlayacaktır.

0 0 oy
Değerlendirme
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerini paylaş yorum yap..x