img

Paylaş

img

Paylaş

img

Paylaş

Balık Burcu Nasıldır?

Balık Burcu Özellikleri, balık burcu hangi ay, balık burcu yükseleni, Kadını ve Erkeği Aşk hayatı, Zaafları, İş, Evlilik, Kariyer genel doğum haritası olumlu ve olumsuz yönleri. Balık burcu nasıldır? işte tüm balık burcu özellikleri..

Balık Burcu sabır duyarlılık, eli açıklık ve büyük Tutkular ve Hayaller temsilcisi Neptün ve Neşe, Bolluk, Zenginlik temsilcisi Jüpiter gezegeninin yıldızıdır. Akıcı ve tane tane lisanları İnsanı kendine bağlar, konuştuklarında dinleyenleri kendilerine hayran bırakırlar. Balık burcunun baş temsilci niteliği zarafet, sadakat, düşler alemi, tutku ile bağlanmış aşk ve kör düğüm niteliğinde bağlılık, bazı balıklar için kendine bağlayıcı sevdalandırma özelliği top yekûn ağır basmaktadır.

Düşler Burcu balık tarafından sevilmeyi kim istemez ki, gerçek bir aşk deneyimi yaşamak isteyenlerin imreneceği bir muhabbet yıldızları vardır. Özellikle mart ayının 8-11-13-17 tarihlerinde doğan balıklar bu özelliklerin belirgin temsilcisidir diyebiliriz. Balık Burcu mottosu: cana yakın, kolay acıyan, sevecen, şefkatli, yumuşak, uyumlu, çok hoş mizaçlı olması yaşamının en anlamlı noktasıdır.

Balık Burcu Tabiatı ve Genel Özellikleri

Balık Burcu Girdiği Gruplar: Su, Değişken, Negatif Dişi Hayaller Temsilcisi Neptün ve Bolluk, Zenginlik, Neşe, Dilek kapısının bazı yıldız evrelerinde açıklığının temsilcisi Jüpiter’dir.

Burcun Sembolü; Ayrı yönlere gitmeye çalışan bir çift balık. Burcun Günü; Perşembe. Burcun Uğurlu sayısı; 7. Burcun taşları; Akvamarin, kantaşı, açık mavi necef, Burcun Renkleri; Gümüş, deniz mavisi, yeşilimsi mavi, orta tonda yeşiller, grimsi beyaz. Burcun çiçekleri; Zambak, beyaz gül, inci çiçeği, nilüfer. Burcun kokuları; Şebboy, hanımeli, defne, tarçın Polonyum. Burcun madeni; Polonyum. Burcun giyim & kuşamı; balık burcu kadınları romantik, hayal gücü fevkalade, narin, naif ve duygulu kimselerdir. Ama aynı zamanda kendi giyim kuşam modasının duayenidir. Balık burcu kadını kendine özgü giyim modasını kendine özgü tarzıyla, Yaratıcı taraflarını açığa çıkarmayı severler. Balık burcu erkekleri giyim tarzında beyaz renkler, siyah renkler, bol savaş giyim türevleri kendine yakışır. Güzel bir ahenk içinde olmasını sağlar.

Balık Burcu Kişisel Özellikleri

Siz, cana yakın, kolay acıyan, sevecen, şefkatli, yumuşak, uyumlu, çok hoş bir tipsiniz. Düşler burcunun insanı olduğunuz için de çok renkli bir dünyanız var. Zaman zaman düşler yüzünden mutlu olamadığınızı da düşünüyorsunuz.

Çok Büyük Yetenekler: Çift karakterli burcunuz ve yine çift yıldızınız size çok büyük yetenekler vermiştir. Balıktan dünya çapında ün yapan, insanları şaşırtan başarılar elde eden, yaşamı renklendiren, güzelleştiren sayısız kimse çıkmıştır. Onların hep de güçlü düşlerinin kendilerini belirli bir amaca götürmesini sağlamışlardır. Siz, bunu yapamayacağınızı çünkü pek çok konuda kuşkularınız olduğunu da söyleyebilirsiniz. Bunda da size hak vereceğiz. Fakat bu durum da başarınızı engellememelidir. Rölativite kuramıyla dünyayı karıştıran ünlü fizikçi Albert Einstein’in yıllık vergilerini hesaplamakta çok güçlük çektiğini biliyor muydunuz? İşte bu kadar güçlü bir kimsenin böyle basit bir konuda şaşırmasına ancak burcunuzda rastlanır, ama bu asla başarıyı engellemez.

Balık Burcu Fiziksel Özellikleri

Balık burcu kadınları genelde mahmur bakışlı, çabuk ağlamaya hazır narin yapıları vardır. Genelde çabuk incinir kemikli, narin ve zarif yapıları vardır. Derin ve gizemli düşünceleri vardır, çoğunlukla gözleri sanki engin denizlere dalar misali dalgındır. Orta boylu ve kumral hassas ciltleri vardır. Balık burcu erkekleri özellikle alkole karşı dayanıksız bir yapıya sahiplerdir. Güçlü ve sağlam kemik yapısı vardır. Çok duygulu ve en ufak bir şeyi kafaya takma durumları söz konusu olduğunda alkol ile kafa dağıtmak isteyebilirler. Balık kadınları ise eğlence ve alkol zaafından uzak durmayı genellikle tercih ederler.

Gerçeklerden Kaçınma

Önce büyük yanılgınızdan yani gerçeklerden kaçmanızdan söz edelim. Çok duygulusunuz. Oysa koşullar size güç geliyor, bu güçlüklerin sizi aşındırdığını düşünüyor, kederleniyor ve sonunda da gerçeklerden kaçıyorsunuz. Ancak bunun bir yararı oluyor mu? Siz sadece o an için kaçabiliyorsunuz. Ertesi gün yine aynı koşul, engel ve güçlükleri karşınızda buluyorsunuz. Bu arada kaçmakla hem zaman kaybediyorsunuz hem de cesaretinizi büsbütün kırıyorsunuz. Bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz. Bunun için size Jüpiter yıldızınız her ayın belirli evrelerinde size manevi ve içgüdüsel olarak destek olacaktır.

Amaç ve Gaye

Siz uyumlu, hoş, zevkli, mutlu bir yaşam arzu ediyorsunuz. Asıl amacınız budur. Fakat her hedefe erişebilmek için de bir yolu izle­mek gerekir. Siz çift fikirli olduğunuz için hangi alanı, hangi işi, hangi sevgiliyi seçece­ğiniz konusunda da hayallere bazen kapılabilirsiniz. Balık burcunun en önemli unsuru; düş gücü isteyen bütün alan­lar size göredir. Yine düşlerle gerçekleri birleştirip ortaya yepyeni şeyler çıkarabilir, buluşlar da yapabilirsiniz. Bütün sorun sevdiğiniz alanda çalışmanız ve sevdiğiniz insanla birlikte olmanızdır. Doğum anındaki yıldızların durumuyla, Neptün ve Jüpi­ter size hangi alanlarda başarı olacağını açıklayacaktır. Onun için ayrıca zevk veren iş hangisiyse onu yapmalısınız. Sayfamızın alt kısmında yer alan butonlar arasında meslekler, zevkler kısmından daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bu arada başarıya erişe­ceğinizi de kendi kendinize sık sık tekrarlamalısınız.

İyimserlik ve Karamsarlık

Amacınızla ilgili sözlerimiz sizin hemen iyimserleşmenizi sağlayabilir. Fakat çok kısa süre sonra küçük bir öz veya olay yüzünden birden karamsarlığa kapılabilirsiniz. Çift ka­rakterli ve düşleri temsilden bir burçta bu durum doğal sayılır. Yalnız yine Jüpiter’e dayanarak onun neşesinden yararlanın. Karamsarlığa neden olan şeyleri de anlamaya çalışın. Bunlardan olası olanlarını orta­dan kaldırın. Diğer koşulları değiştirin ve geriye kalanlara da dayan­masını öğrenin. Karamsarlık sizi sadece engeller. Sevgili Balıklar Bunun da gerçek­lerden kaçma kadar tehlikeli olabileceğini hatırlatalım. Daima umutlu olmanız ve olumlu şeyler düşünmeniz şarttır.

Güzellik ve Lüks

İyi niyetli Balık burçları Güzelliklere büyük zaafınız var. Doğayı çok se­viyorsunuz. Deniz kenarında veya denize bakan bir ev istersiniz, deniz kenarında yürümeyi seviyorsunuz. Etrafınızda türlü çiçekler, bitkiler olmalıdır. Doğanın size büyük huzur verdiği de malum. Bu güzellikler, iç uyumunuzu etkiler ve sizi mutlu eder. Sevgili Balık burcu siz ayrıca güzel giyim, süs gibi şeyleri de seversiniz. Sizin için önemli olan şıklık değil süstür. Burcunuzun erkeği süslü kadınları be­ğenir. Burcun kadınıysa süsüne pek düşkün olur. Hem güzel renkli, ışıl­tılı, pırıltılı şeyler de size zevk verir. Neptün sizde bu zevkleri uyandır­maktadır. Ayrıca değerli taşlara, mücevherlere de düşkünsünüz. Çünkü bunların sizi hem süslediğini hem de güzelleştirdiğini biliyorsunuz. Değerli mücevherler alacak gücünüz yoksa türlü takılar da hoşunuza gider. Başkalarında yadırganacak olan bu tip süs eşyaları Balık kadının­da güzel durur. Düşler istenilen şekilde gerçekleşebilseydi siz de bir ma­sal sultanı olurdunuz sanırız. Bakım ve çabanızı gerekli yönde gayretinizi ihmal etmediğiniz sürece; güzellik ve yenilikler yönünden lüks arzularınıza da kavuşmuş olursunuz.

Balık Burcunda Yuva

Siz yuvaya düşkün ve bağlısınız. Yuvanızda rahat edebilir ye sorunlardan uzaklaşabilirsiniz. Bu yuvada da tatlı bir renk uyumu olacaktır. Evinize gelenler huzur duyacak ve ayrılmayı istemeyecekler­dir. Kişiliğiniz evinizi etkileyecektir. Bu ev temiz olmakla birlikte pek de derli toplu sayılmayacaktır. Ama partnerinizin etkisi bu durumu pozitif yönde etkileyecektir. Çünkü siz sevdiğiniz şeylerin daima yakınızda olmasını istersiniz. Onun için de odanızda masaya bırakılmış ki­taplar veya plaklar yahut sevdiğiniz başka şeyler olacaktır. Fakat sizinkisi tam anlamıyla sıcak, sevilen, rahat ve uyumlu bir yuvadır. Bir gün olanak bulunca çok lüks döşeyeceğiniz, büyük bahçesi ağaç ve çiçeklerle dolu büyük bir ev veya malikâne sahibi olacaksınız. Maddeye bağlı değilsiniz fakat ev, hem de güzel bir ev, mutluluğunuz için şarttır.

Zevkler

Balık burçları sizin Burcunuz görme, duyma, işitme, dokunma ve tatmayı temsil eder. Bu beşi de sizde çok güçlü durumdadır. Onun için de zevki­nize diyecek yoktur. Ayrıca müzik sizin için gereksinim sayılır. Ağzınızın tadını bilirsiniz. Çiçek kokulan ve parfümlerden çok hoşlanırsınız. Sa­ten, kadife, ipek, kürk gibi şeylere dokunmak, bunlara sarınmak da bur­cun kadınlarına zevk verir. Bu duyuların gücü, düşlerle birleşince ortaya türlü eşsiz sanat eseri çıkabilir. Daha doğrusu bu beş duyunun temsil ettiği şeylerde de başarılı olabilirsiniz. İyi niyetleri temsilcisi balık burcu, Zevklerinizden yararlanın ve bunları ziyan etmeyin.

Duygular

Sizinkisi doğrudan doğruya bir duygu burcudur. Neptün, bu Su grubundan olan çift karakterli burçta duyguların fazla et­kilenmesine yol açar. Siz her şeyi duygu açısından değerlendirmeye alı­şıksınız. Bu zararlı olabilir. Kafanız iyi çalıştığı gibi sezginiz de güçlüdür. Olaylara tarafsızca bakmaya çalışmalı ve aynı zamanda sezginize de güvenmelisiniz. Her güzel duygu sizde toplanmıştır. Fakat bunların aksi sayılacak yani insanı hırpalayan, huzuru kaçıran, mutsuzluk veren duygular da yine sizde güçlüdür. Özellikle umutsuzluk, haset ve kıskançlık güçlü olabilir. Buna karşılık iyi niyetli olduğunuz için kötülük gördüğünüz zaman bile kin duymazsınız. Yalnız iyimserken umutlu olmanıza karşılık karamsarlaşınca bütün dünya kapkara kesilir. Bazen Tek umudunuz bile kalmaz. Ayrıca başkalarının durumlarına haset edebilir­siniz. Bu hasete de onların sahip oldukları güzellikler ve lüks şeyler yol açabilir. Fakat kıskanmazsınız. Sizin kıskançlığınız sadece sevgide orta­ya çıkar. Sevgide inanılmayacak kadar kıskançsınız. Bu konuda Ak­reple başa baş gittiğinizi de söyleyebiliriz. Bu yoğun, yakıcı duygudan kurtulabilmek çok güçtür. Bu durumda olumlu ve tarafsız düşünmeye çalışın. Düşleri işe karıştırmayın. Zira ömür boyunca size başarı verebi­lecek olan düş gücü bu yakıcı duygular büsbütün coşturabilir. Yani sizi üzüntüden hasta bile edebilir. Böyle duygulara gem vurmasını öğren­melisiniz. Cilt hastalıklarına karşı istidanız vardır, saç dökülmesi, bel ve bacak ağrıları sanki sizin için süreklilik ifade eden genel başlıca hastalıklardan diyebiliriz.

Sağlık

Burcunuz ayakları ve saydığımız duyguları temsil eder. Aslında duygulu olmakla birlikte sağlam bünyeli sayılırsınız. Yalnız ka­ramsarlık ve üzüntü sizi sarsabilir. Bu arada güzel, lezzetli yiyeceklere ve içkilere düşkünlük de olabilir. Yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Dengeli ve yeterli beslenme uygulamalısınız. Şişmanlamak ve yağlan­mak sizi mutsuz eder ve sizin için iyi olmaz. Hem bu göz zevkinizi de bozar. Bu arada çabuk yorulabilirsiniz. Vücudunuzun demire ihtiyacı vardır. Çünkü siz sık sık kansız kalabilirsiniz. Demir ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, yağsız sığır ve kuzu eti, sığır ve kuzu karaciğeri, yürek, böbrek, beyin, yumurta sarısı, elma, üzüm, limon, portakal, kuru erik ve kuru üzümde bol bulunur. Günlük yiyecekleriniz arasında bu besinlerden biri olsun sofranızda bulunmasında fayda vardır.

Aşk Dünyası

Düşleri temsil eden balık burçları, düşlediği aşkı daimi ve paylaşımsız yaşamak ister. Duyguların coşkun olduğu bir burçta sevgi de çok büyük rol oynar tabii. Sevgide her zamanki gibi burcun erkek ve kadının tutumlarını ayrı ayrı anlatacağız yazımızın alt kısmında aşk hayatı yorum butonuna tıklayıp balık burcu aşk hayatını ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Erkek ve kadın balıkları için şunu söyleyebiliriz; onların birleş­tikleri nokta aşksız yaşayamamalarıdır. Ömürleri boyunca yaşamlarında aşk olmalıdır. Balık insanında sevgi en güçlü duygudur.

4.3 4 oy
Değerlendirme
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Enise
Enise
15 Ekim 2020 18:03

Bu kadar detaylı beklemiyordum süper olmuş yorumlar herşeyiyle beni anlatıyor süpersiniz 👏👏👏

Mehtap
Mehtap
15 Ekim 2020 18:04

Harikasınız yorumlar çok iyi sürekli güncel takip ettiğim tek site sizsiniz 👍

Tuba
Tuba
20 Ekim 2020 20:23

Ben kova burcuyum ama iş arkadaşım balık burcu onu daha iyi tanımak için okudum çok güzel ayrıntılar var gerçekten beğendim

Cemre
Cemre
24 Ekim 2020 15:08

Bende balık burcuyum detaylı ve her yönüyle bilgi verici Whatssap tan paylaştım yazılarınızı

4
0
Düşüncelerini paylaş yorum yap..x